Akce

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

PŘESUN / Vault Academy: Workshop vývoje pro hlasové asistenty

Květen 20 @ 17:00 - 21:00

75Kč – 100Kč

 Workshop vývoje pro hlasové asistenty PŘESOUVÁME NA PODZIM, O NOVÉM TERMÍNU VÁS BUDEME INFORMOVAT. 

 

 

V zahraničí je velká poptávka po lidech, kteří dokáží vyvíjet tzv. konverzační aplikace, tedy aplikace pro Apple Siri, Google Assistant nebo Amazon Alexa. Tito asistenti sice ještě česky neumí, je však otázkou času, kdy umět budou. Buď mezi prvními, kdo je v obraze a přijď se naučit, jak zužitkovat tuto novinku v domácnosti nebo v práci.

PRO KOHO JE KURZ URČEN:
Kurz je určen pro inovátory, kteří se zajímají o technologické novinky, jako je právě ovládání věcí lidským hlasem. Chtějí si asistenta vyzkoušet a něco pro něj vyvinout. Pro vývoj jednoduchých aplikací není třeba programovat, stačí být kreativní a schopný konverzovat v angličtině. U jednoduchých i složitějších aplikací je třeba nejprve konverzaci vymyslet a otestovat na živých bytostech. Teprve následně se může začít s programováním. Ve výsledku může být samostatné programování jen zhruba 30 % vývoje celé aplikace.

POPIS KURZU:
V první části kurzu se seznámíš s možnostmi interakce člověka s technologiemi, jejich historií a budoucností. Představíme ti Google Asistenta, Alexu a Siri a na reálných příkladech si vyzkoušíš hlasové ovládání (např. se zeptáme, kolik let má manžel od Nicole Kidman, pustíme si hudbu nebo si rozsvítíme žárovku v kanceláři). Taky si ukážeme, kde všude lze hlasové aplikace použít a jak hlasového asistenta aktivovat na vašem telefonu. Cílem první části je prezentovat současné možnosti, které hlas přináší, a připravit se na druhou kreativní část.

V druhé části seznámíme účastníky s vývojem hlasové aplikace pro Google Assistenta. Popíšeme si základní stavební kameny hlasové aplikace a to, jakou mají spojitosti s lidskou konverzací – jak definujeme otázky a jak zpracování odpovědí.

Následně se rozdělíme do skupin a vymyslíme scénáře jednoduchých konverzací. Ty následně převedeme do nástroje „Dialogflow“, který nám vygeneruje potřebnou hlasovou aplikaci. Pokročilí účastníci se dozví o vývoji vlastní logiky v Javascriptu pomocí oficiálních knihoven Actions on Google.

PŘEDPOKLADY:
Protože asistenti (zatím) umí jen anglicky, tak i my s nimi budeme konverzovat v angličtině. Základy konverzační angličtiny se určitě budou hodit.
Google účet, který je potřeba pro práci v prostředí pro vývoj hlasových aplikací.
Volitelně základy algoritmizace, příp. i znalost vývoje v Javascriptu.

VÝSLEDEK:
Přehled v hlasových asistentech
Osobní zkušenosti s hlasovými aplikacemi
Znalost principů UI designu hlasových aplikací
Znalost a osobní zkušenost s tvorbou v prostředí Dialogflow a Actions on Google

Kurz povede Lukáš Novák.

Kapacita kurzu: 16 osob (kurz otevřen při minimálním počtu 5 účastníků)

Cena kurzu: 100 Kč
Cena pro studenty, Vault members: 75 Kč

Vstupenky k dispozici na: https://bit.ly/327mZ1T
Jakékoli informace na: 👉academy@vault42.cz

Podrobnosti

Datum:
Květen 20
Čas:
17:00 - 21:00
Cena:
75Kč – 100Kč
Webová stránka:
https://www.facebook.com/events/210342586685753/

Pořadatel

Vault Enterprise z. s.
Telefon:
+420724784117
Email:
info@vault42.cz
Webová stránka:
www.vault42.cz

Místo konání

Vault 42 – Meet Down
Koželužská 945/31
Olomouc, Olomoucký kraj 77900 Česká republika
+ Google Mapa
Telefon:
+420724784117
Webová stránka:
www.vault42.cz
Dotaz akce