o Vaultu 42

Vault 42 je coworkingový prostor v centru historické Olomouce.

Vault 42 je místem pro všechny profesionály, kteří chtějí pracovat v centru Olomouce obklopeni stejně naladěnými lidmi. Spojuje nás zájem o moderní technologie i flexibilní pracovní doba. Každý pracujeme na svých projektech a když potřebujeme pomoct, máme se na koho obrátit. Potkáváme se tu na odborných i neformálních akcích.

Naše centrum si klade za cíl sdružovat freelancery, podnikavce i remote zaměstnance napříč kreativními i technickými obory. Každý měsíc pořádáme akce, naši členové působí ve startupech i mezinárodních koncernech a společně tvoříme zázemí pro všechny talenty, kteří uznávají princip kooperace namísto konkurence.

Vznik centra

Počátky příprav centra započaly v roce 2014, kdy jsme cítili potřebu vytvořit nezávislou platformu pro spolupráci a sdílení know-how. Po roce hledání vhodných prostor jsme si plácli s majitelkou objektu Rezidence Podkova. Naším požadavkem byl prostor s unikátním charakterem v centru města. 200 let stará vojenská pekárna na nás po první návštěvě udělala obrovský dojem, i když stav prostor byl hodně daleko od „k nastěhování“. Po výběru architektů v rámci menší soutěže jsme se dohodli na spolupráci se studiem Raketoplán a započala rekonstrukce, která trvala téměř dva a půl roku. Pokud by vás celý proces rekonstrukce zajímal, u vstupu do centra Vault 42 najdete knihu, kterou nám architekti o průběhu připravili.

foto
mapa_VLT

Co vše ve Vaultu najdete?

Náš prostor je rozdělený na několik částí. U vstupu najdete chill zónu, která je kromě kávy vhodná i na schůzky nebo videohovory. Za chill zónou najdete Sámošku na konci vesmíru, která funguje jako samoobslužná kavárna s kioskem vhodná pro práci a probíhají zde brunche. Po pravé straně se nachází 22 pracovních míst v sekcích Swimming Pool (středně rušná zóna) a Big Calm (tichá zóna). Nalevo od recepce je pak prostor Open Box a Meet Down charakteristický rušnou atmosférou a pracovními boxy. V zadní části Vaultu je k dispozici prádelna a mini zasedací prostor Deep 9.45 umístěný v prostoru historické studny. Tento prostor členové využívají nejčastěji pro telefonování a hangouty. Vedle pak najdete schodiště, které nám slouží jako promogalerie pro místní i vzdálenější umělce a zároveň vede do kuchyňky, což je prostor, kde vždy voní čerstvá káva a členové si zde mohou připravit oběd. Poslední místností je zasedací prostor Meet Up, kde pořádáme menší i větší akce pro 30 – 50 osob a členům je prostor k dispozici k pronájmu.

Čemu se věnujeme

Naše cíle

My o tom nesníme, když náhodou spíme, ale každý den krok po kroku realizujeme 🙂

1. Vytvořit a rozvíjet unikátní coworkingové centrum v centru Olomouce, ve kterém se dobře pracuje i spolupracuje.

2. Tvořit neutrální platformu pro setkávání a networking profesionálů na volné noze, podnikatelů i firem. Věříme v kooperaci namísto konkurence.

3. Přinášet vzdělávací akce doplňující vzdělávací systém (kurzy, semináře, přednášky, hackatony, workshopy s vysokou odborností).

4. Edukovat veřejnost v celospolečenských tématech (mezinárodní kooperace, vizuální smog, freelancing, architektura a veřejný prostor, vzdělání vs. praxe, podnikání…).

5. Přinášet do Olomouce nové mezinárodní akce (FuckUp Nights, Startup Weekend, Behance, Google Development Group a další).

6. Spoluvytvářet dobré jméno města (PR a prezentace talentů, projektů, firem…) a podporovat braingaining.