Jak na neúspěchy pohlížejí vítězové: Sedmá FuckUp Night v Olomouci odhaluje tajemství úspěchu skrze příběhy selhání! 

V pořadí již sedmá FuckUp Night v Olomouci, která je věnována designu napříč obory, představí například designérku time managementu, olomoucké architektonické studio, street artového umělce, mistra současného designu skla či zakladatele projektu, který má za cíl zpřístupňování a popularizaci současného umění nebo designérku jednoho z prvních tiny housů v České republice. 

Zjistěte, jak neúspěch může být klíčem k úspěchu! Protože každý fuckup je umělecký kousek a škodolibost je přirozená lidská vlastnost. Chceme již po sedmé v řadě vzdát hold příběhům, které na první pohled nepůsobí jako úspěšné, ale vždy byly klíčem k úspěchu. Přednáškový večer plánujeme na čtvrtek 23. 11. 2023 od 19h v olomouckém kině Metropol. 

FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých hosté mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o sdílí příběhy a zkušenosti, co se zrovna dvakrát nepovedly. Jedná se o celosvětové hnutí s původem v Mexiku, kde se v roce 2013 první FuckUp Night uskutečnila. Od té doby se rozšířila do více než 130 metropolích světa, kde se netradiční přednáškové večery konají každý měsíc. 

Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch, jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života. Z neúspěchu je třeba se poučit a nechat si jím rozšířit obzory. Hosté ve svých krátkých přednáškách (cca 10 minut) promluví o svých největších fuckupech a rozeberou, co si z daného neúspěchu odnesli a co by dnes třeba udělali jinak. Někdy nám totiž jeden neúspěch dá mnohem více než tisíc úspěchů. 

Na koho se můžete těšit? 

Na pódiu olomouckého kina vystoupí 6 osobností se zastoupením v oblasti designu, architektury, marketingu a umění. 

Během večera se představí Aneta Martinek Co-Founderka největší české marketingové vzdělávací platformy #HolkyzMarketingu. Svůj příběh přijdou odvyprávět i zakladatelé olomouckého architektonického studia Masparti, Pavel Martinka a Ondřej Spusta. S fuck-upy z oblasti umění a byznysu se svěří Jakub Svoboda, zakladatel projektu 100ks.cz, který má za cíl zpřístupňování a popularizaci současného umění. Se svým příběhem naváže David Valner, sklář se studiem v Olomouci, který rozvíjí rodinnou tradici, a se svými designy sklízí mezinárodní úspěchy. O své zkušenosti a neúspěchy se podělí 

i olomoucký street art umělec Dosy Doss z kolektivu Chaos company. V neposlední řadě večer uzavře Zdena Zlatová z Blokki, kde dávají starým kontejnerům nový život. 

,,Akce jistě zaujme každého, kdo v sobě má špetku škodolibosti. Naši hosté uměli své neúspěchy obrátit v úspěch, uměli se z nich ponaučit a nebrali je jako prohru. Akce rozhodně není o tom, že se budeme jen škodolibě smát nezdarům řečníků.” komentuje

přípravy Radek Holík, který spolu s ostatními členy týmu akci připravuje. Akci moderuje Ivo Spisar, bývalý dlouholetý moderátor rádia Haná. Organizátorem je pak tým z coworkingu Vault 42. 

Vstupenky na akci koupíte na pokladně kina Metropol nebo na webové stránce:
https://www.kinometropol.cz/klient-323/kino-96/stranka-4374/film-654053 

Facebook stránka:
https://www.facebook.com/FUNolomouc 

Facebook událost: 
https://www.facebook.com/events/173894212379391

Akce je součástí Olomouc Design Days a oná se za podpory Inovačního centra Olomouc.