Druhá FuckUp Night v Olomouci, představí se bramborový business i moderní profi-dohazovačka.

 

Oslavte s námi příběhy pěti prezentujících, kterým nevyšlo vše podle plánu, ale nezastavilo je to a dnes jsou úspěšní fuckupům navzdory. Každý z nás se občas pobaví na účet někoho jiného, když se mu něco nepovede. Škodolibost je prostě přirozená, přijďte si ji s námi užít a pořádně se zasmát v pátek 2. listopadu v kině Metropol. Třeba vám některý z příběhů dodá odvahu rozjet vlastní projekt!

 

FuckUp Nights je série pravidelných setkání, během kterých známé osobnosti mluví nikoli o svých úspěších, ale naopak o věcech, co se zrovna dvakrát nepovedly. Jedná se o celosvětové hnutí s původem v Mexiku, kde se v roce 2013 první FuckUp Night uskutečnila. Dnes se koná každý měsíc ve více než 130 metropolích světa. A 2. listopadu se koná druhé vydání v Olomouci.

 

Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života. Z neúspěchu je třeba se poučit a nechat si jím rozšířit obzory. Hosté ve svých krátkých přednáškách (cca 10 minut) promluví o svých největších fuckupech a rozeberou, co si z daného neúspěchu odnesli a co by dnes třeba udělali jinak. Někdy nám totiž jeden neúspěch dá mnohem více než tisíc úspěchů.

 

Na koho se můžete těšit?

Na pódium olomouckého kina vystoupí 5 osobností, zastoupené budou oblasti grafického designu, fotografie, módy, maloobchodu, gastronomie i businessu v oblasti seznamování lidí. Během večera se představí Martin Feix, úspěšný fotograf, zakladatel módní značky Girls Without Clothes. Příběh o úspěchu kvalitního gastronomického zážitku, smažené brambory aneb FÆNCY FRIES, přijede odvyprávět jeden ze zakladatelů René Müller. Co se může pokazit, když pro někoho hledáte lásku jeho života, nám prozradí Katarína Němcová. Začínala jako komunikační a marketingový manažer mezinárodních korporací a reklamních agentur v New Yorku, Šanghaji a Praze a přes specializované personální agentury a práci v jedné z top amerických seznamovacích firem se v roce 2014 vypracovala k založení vlastní exkluzivní seznamovací agentury, Find L´Amour. S fuckupy z oblasti grafického designu se svěří Jakub Červenka, který má za sebou zkušenosti jak s prací na grafice pro počítačové hry pro firmu Ubisoft, tak z filmové tvorby, například spolupráce na krátkém hororovém snímku „Lesapán“ a v poslední době se podílel na filmu Jan Palach (právě běží v kinech). Vášeň pro příběhy, řemesla a design dovedly původním povoláním lifestyle fotografku Báru Perglovou až k projektu HNST.LY., který z blogu rychle vyrostl na e-shop a později až na kamennou prodejnu. Jak to dopadlo se dozvíte za týden.

Akci moderuje Dita Palaščáková, koordinátorka Nadačního fondu Univerzity Palackého v Olomouci, organizátorem je pak tým z coworkingu Vault 42.

 

Vstupenky na akci zakoupíte na pokladně kina Metropol, ve Vaultu 42 nebo na webové stránce: bit.ly/FuckUpNightOlo2

 

Facebook: https://www.facebook.com/FUNolomouc/